Często zadawane pytania

Co wyróżnia rekuperatory PRANA® spośród innych modeli dostępnych na rynku?
 
 

Wszystkie rekuperatory ścienne dostępne na rynku działają w cyklu naprzemiennym. Najpierw strumień powietrza wychodzącego podgrzewa wymiennik ciepła przez chwilę, a następnie automatycznie przełącza się na cykl odzyskiwania ciepła przez przepływ powietrza. Natomiast rekuperatory PRANA® wyposażone są w dwa wentylatory - jeden odpowiadający za strumień powietrza nawiewanego, drugi odpowiadający za strumień powietrza wychodzącego. Takie rozwiązanie umożliwia ciągłe i równomierne odzyskiwanie ciepła przy stałym poziomie wydajności.

Kolejną nowością jednostek odzysku ciepła PRANA® jest to, że są one wyposażone w wymienniki z blachy miedzianej o lepszej jakości (nie rdzewieją i nie psują się). Materiał ten jest ceniony ze względu na jego właściwości antyseptyczne i zdolność do znacznej redukcji bakterii i wirusów obecnych na jego powierzchni. Zapobiega gromadzeniu się bakterii w przewodach, dezynfekuje, odświeża powietrze i, w końcu, unika stosowania filtrów gruboziarnistych. Dzięki wysokiej przewodności cieplnej miedzi wydajność systemu odzysku ciepła PRANA® sięga 91%.

Dlaczego ceny rekuperatorów PRANA® są korzystniejsze w porównaniu z konkurencją?
 
 

Wszystko sprowadza się do optymalizacji procesu produkcyjnego rekuperatorów. Dlatego nasze rekuperatory zachowują dobrą cenę nawet przy zastosowaniu najwyższej jakości komponentów użytych przy ich produkcji.

Czy rekuperatory PRANA® mogą być instalowane w kuchniach?
 
 

Rekuperatory PRANA® nie mogą zastępować okapów kuchennych ani tradycyjnych otworów wentylacyjnych. Zanieczyszczone powietrze kuchenne może osadzać się na wymiennikach miedzianych i uszkadzać je. Z drugiej strony, działanie rekuperatorów PRANA® może przyspieszyć wydobywanie domowych zapachów z kuchni lub toalety poprzez tradycyjne kanały, dzięki niewielkiemu nadciśnieniu, które wytwarzają. Najlepszym miejscem do zainstalowania rekuperatorów PRANA® będzie salon lub jadalnia w pobliżu kuchni.

Czy rekuperatory PRANA® mogą działać jak klimatyzatory w czasie upałów?
 
 

System działa również w warunkach letnich i delikatnie ochładza wchodzące powietrze do wnętrza. Jednak nie jest to urządzenie klimatyzacyjne. Rekuperatory wspomagają urządzenia klimatyzacyjne obniżając koszty klimatyzacji nawet o 70%.

Czy chemiczne środki czyszczące mogą być używane do czyszczenia rekuperatorów PRANA®?
 
 

Producent rekuperatorów PRANA® zaleca stosowanie wyłącznie wilgotnej szmatki i odkurzacza do czyszczenia komponentów wewnątrz urządzeń. Nieprawidłowo dobrane środki czyszczące mogą uszkodzić elementy (zwłaszcza miedziane wymienniki ciepła) i spowodować nieprawidłowe działanie rekuperatora.

Kiedy powinienem uruchomić funkcję mini-grzałki?
 
 

Funkcja mini-grzałki zainstalowana w modelach PRANA 150 / 200C / 200G musi być włączona, gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej -15 ° C. To nie jest grzałka wspomagająca, ale tylko urządzenie, które eliminuje problem zamarzania wymiennika ciepła w niskich temperaturach. Zaleca się stałe uruchomienie mini-grzałki w okresach dużych mrozów. Zużycie energii elektrycznej rekuperatorów PRANA® w trybie mini-grzałki nie przekracza 55 W / h.

Copyright © 2018. Ecoventeam Sp. z o.o. KRS 0000533306. NIP 5342500889